Internet konkurencją treści.

Stworzenie Persony to pierwszy krok do zdobycia bazy odbiorców. Kiedy wiemy do kogo będziemy kierować naszą treść, trzeba się zastanowić jakimi treściami i w jaki sposób będziemy budować relację z naszymi czytelnikami. Jak to zrobić? Kilka wskazówek o content marketingu.

Co to takiego?

Content marketing to po prostu tworzenie wartościowych treści, które będą odpowiadać na potrzeby klientów. Marketing treści używany jest przez firmy poprzez prowadzenie stron firmowych, blogów czy też mediów społecznościowych. Interesujące i profesjonalne treści sprawiają, że odbiorcy szybciej i łatwiej zapamiętują firmę. W ten sposób budujemy pozytywny wizerunek marki, przyciągamy uwagę klientów i zdobywamy ich zaangażowanie.

Cel

Każda firma powinna mieć swoją misję i taką misje powinien mieć również content marketing. Treści, które będą udostępniane, muszą mieć określony cel. Co chcemy nimi osiągnąć? Zbudować markę, przyciągnąć nowych klientów, poszerzyć zasięg odbiorców, edukować czy budować lojalność wobec klientów? Określenie i realizacja tych celów sprawi, ze content marketing będzie skuteczny.

Wyróżnij się!

W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko dobra grafika, przyciągające logo, oryginale wizytówki. Najważniejszy jest styl – styl treści. Obok produktów i usług jakie promujemy, musi pojawić się kreatywna i wartościowa treść, która zachęci klienta do nawiązania dialogu. Inspiruj, edukuj, zachęcaj, baw się! Spraw, żeby treści nie tylko definiowały markę, ale również pobudzały do działania! Nie używaj niezrozumiałych definicji – pisz do ludzi i dla ludzi!

Działaj!

Musimy pamiętać, że treści mają ogromny wpływ na pozycję witryny w Google. W strategii marketingu treści bierzemy pod uwagę wszystkie działania, jakie prowadzi firma w Internecie. Nie można się ograniczać, trzeba BYĆ wszędzie, gdzie to istotne! Istnieje tyle narzędzi i sposobów, które ułatwiają nam kontakt z klientem. Najważniejsze, żeby dobrać odpowiednią formę nawiązania relacji. Oto kilka narzędzi, które powinniśmy stosować, aby wzmocnić naszą pozycję w Internecie: Social Media, Newslettery, artykuły, blogi, podcasty, white papers, webinaria, webcasty, eBooki i eMagazyny.

Przypominaj!

Pamiętajmy, że klient sam sobie o nas nie przypomni. To naszym obowiązkiem jest przypomnienie mu o nas. Prócz udostępniania swoich treści w mediach społecznościowych czy też na firmowym blogu pozwólmy na subskrybowanie naszego newslettera bądź kanału RSS. Jeśli będziemy publikować konkretne i nienachalne treści w ciekawej formie, treści które zainteresują naszego klienta, to możemy być pewni, że nie będziemy postrzegani jako spamerzy. Nasze działania w sieci mają ogromny wpływ na postrzeganie firmy, więc nie rób nic bezmyślnie, tylko zdefiniuj swój cel i działaj!

  • Ilona Urban

    Świetny artykuł weryfikujący często błędny sposób myślenia o content marketingu. Wskazano wiele aspektów istotnych z punktu widzenia samego marketera, ale również przedsiębiorcy. Działania z zakresu marketingu treści warto wspomóc dostępnymi na rynku aplikacjami, np. Portematik.pl, która pozwala złożyć własny portal tematyczny i zostać ekspertem w wybranej dziedzinie. Więcej informacji tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=ZF_RNZAd84E